Létat může každý

18. června 2010 v 23:00 | Shiroczek |  Povídky
Další z kratičkých povídek, které jsem psala ve škole. Tentokrát mi dal název zabrat ještě víc, ale nakonec jsem se rozhodla pro můj vlastně druhý nápad, první byl Chorá mysl a přišel mi úplně supr, ale nakonec jsem tu 'povídku' napsala v trochu jiném stylu než jsem si představovala a ten název ztratil na smyslu i originalitě. Takže se jmenuje Létat může každý, ačkoli to zas až tak úplně nesedí. Přeji příjemné - ikdyž ne moc dlouhé - počtení a připomínám, že komanty jsou vítány ;D   Seděl. Seděl na kopci s rozhlednou a přemýšlel nad svým snem. Před několika hodinami se s křikem probudil a od té doby mu ten sen nedal chvíli klidu. Zdálo se mu o... Ne, ještě nebyl připravený o tom mluvit. Povzdechl si a dál pozoroval východ slunce.
   Ve skutečosti měl sen o létání. Byl v něm zase malý kluk a vznášel se vysoko nad hlavami lidí. Líbilo se mu to, to ano, ale měl také strach. Přesto to však chtěl zažít znovu.
   Vzhlédl k rozhledně a rozhodl se. Vyšplhal nahoru po bezpečtnostním žebříku, rozhlédl se a na okamžik zaváhal. Potom se pustil.
   Ale nezažil ten příjemný pocit, který měl v tom snu. Jen dlouhý pád. Ten pád mu připadal nekonečný. Jen padal, řítil se dolů. A dopadl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.