Surikaty v ohrožení

21. června 2010 v 23:00 | Shiroczek |  Povídky
Dneska se zase budeme věnovat lehčímu žánru, tedy původně napínavé povídce, která mi připadá na pomezí mezi humorem a parodií. Psali jsme jí ve skupince, takže se tam moc mých nápadů nepřeneslo - já jsem taký málo sebevědomý člověk, když se jedná o nápady a vědomosti - a i přesto se mi ta povídka hrozně líbí, ani nevím proč. Tak pěkné surikaty a budu vděčná za komentíky. A omluvte příliš 'až' v prvním odstavci, to vymýšlel kámoš s velkou slovní zásobou a taky ty informace jsou z jeho hlavy, takže za nesrovnalosti typu hyeny - jestli je to nesrovnalost - nemůžu;)   Surikaty žijí v  Africe, dožívají se čtyř až šesti let, mají žlutou až naoranžovělou barvu. Tvoří smečky o patnácti až třiceti jedincích. Vetšinu života tráví ve svých norách.
   Jednou v noci, když ještě všichni spali, začalo najednou něco šustit. Jedno ze zvířat se probudilo. Šlo se podívat, co to může být, ale nic nevidělo. Vrátilo se zpět do nory a usnulo.
   Časně ráno se probudily děti. Zjistily, že je několik nor zničených, dva zmizeli a tři jsou mrtví. Celá smečka z toho byla vyplašená. Nevěděli, co dělat. Uspořádali schůzi a domluvili se, že zvýší opatrnost a zdvojnásobí počet hlídek.
   Za několik hodin se objevili oba ztracení, kteří si po ránu chtěli zahrát na schovávanou. Dva z mrtvých jen spali a krev na nich byla třetího člena smečky, který byl opravdu mrtvý.
   Útok hyen si tedy vyžádal jen jednu obět. Vyšší počet stráží už zůstal a hyeny na ně už nikdy nezaútočily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.