Oheň

1. září 2010 v 11:00 | Shiroczek |  Chcete znát můj příběh?
Tak už druhá povídka na tyhle postavu, tentokrát je hlavní 'tajemný muž'. mám napsanou i třetí, tak až bude čas, někdy to sem hodím ;)Mladý muž stál na chodníku a pozoroval hořící dům. Oheň ho fascinoval. Samozřejmě věděl, že by se měl bát, ale fascinace sahala tak hluboko do jeho duše, že se ke strachu prostě nedokázal přinutit. A tak tam jen stál a zíral, jak plameny postupně pohlcují poslední části jeho domu.
Nechal si po tváři stékat slzy. Ne že by mu snad bylo líto příbuzných, to ne, svou rodinu se nikdy nenaučil milovat. Jenže moc dobře věděl, jak tenhle požár vznikl a taky kdo tomu byl příčinou. Vlastně tím dokázal, že zapomněl na své nejdůležitější pravidlo - porušil zákon, navíc takovým způsobem, že na něj mohli přijít. Kdyby tam stál někdo jiný, možná by svého činu litoval, ale on cítil jen pohrdání sebou samým a, ačkoli si to nechtěl přiznat, i něco jako strach. Vzápětí, jakmile si to uvědomil, se roztřásl a nechal ten pocit, aby mu prostoupil až do morku kostí. Aniž by tomu věnoval pozornost, začal si přát, aby mohl změnit minulost. Aby si nikdy neoblíbil oheň, aby se naučil svou touhu odvádat. Ne, nikdy mičeho nelitoval a nehodlal s tím teď začít, ale rád by to změnil.
Ta touha něco změnit mu náhle prolétla celým tělem. Byla tak silná, že ho donutila roztřást se ještě víc. V očích se mu objevilo odhodlání. A potom - potom se poprvé se svém životě přemístil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěl/a bys, abych tyhle dvě postavy rozvinula v jiném příběhu?

Janě, super nápad!
Ani ne.
Ne, takovýhle příšerný postavy nikdy!
Je mi to fuk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.